Dana 25.11.2022. godine obilježili smo Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. Odlukom Ujedinjenih naroda iz 1999. godine ovaj se dan obilježava svake godine 25.11. u znak sjećanja na dan kada su 1960. godine stradale sestre Mirabal pod naredbom Rafaela Trujila, diktatora Dominikanske Republike.

Iz godine u godinu broj žena koje stradaju kao žrtve nasilja stravično raste, a u posljednje vrijeme bilježi se i veliki porast broja femicida – ubojstva žena. Upravo iz tog razloga tema nasilja nad ženama zauzima veliki dio našeg Školskog preventivnog programa te je jedna od prioritetnih tema u edukativnom radu psihologinje i pedagoginje s učenicima.

Ove godine Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama obilježili smo radionicom u kojoj su sudjelovali maturanti na izbornoj nastavi psihologije, a kao produkt radionice nastao je edukativni pano kojim učenici nastoje informirati i ostale učenike i profesore naše škole o ovoj važnoj temi.

Petra Porić, školska pedagoginja

Komentari