Učenici 2. razreda OŠ Mihovil Pavlek Miškina iz Đelekovca, koji pohađaju dodatnu nastavu iz prirode i društva, posjetili su u četvrtak, 6. lipnja 2024. Gimnaziju „Fran Galović“ u  Koprivnici.

Dočekali su ih učenici dodatne nastave iz kemije iz 1. D razreda i nekoliko volontera iz istog razreda.

Mališane smo iznenadili i oduševili s nekoliko pokusa. Prvi pokus koji su gimnazijalci izvodili  nosio je naziv Zapalimo školu. Vatra se lagano kretala po stijeni, a pažnja i oduševljenje nije izostalo. Slijedili su pokusi: Zlatna kiša, Vulkan, Nitroceluloza, Krijesnice, Vatrene rukavice. Učenici su goruću pjenu iz ruke dodavali drugom učeniku koja je doslovno gorjela na rukama. Kako je to moguće???! To su se zapitali i učenici 2. razreda.

Slušajući upute Sanje Mikulić, prof. sami su izvodili i bilježili pokuse u pripremljene radne listove: Kemijski kameleon, Vatromet boja u mlijeku i Slonovska  pasta za zube. Uz osmjeh i veliko oduševljenje završili su svoje zadatke i pokazali  veliko zanimanje za kemiju. Možda je neki novi mali znanstvenik na vidiku?!

Pokusi su izvrstan alat kako učiti o svijetu koji nas okružuje!

Sanja Mikulić, prof. savjetnik

Komentari