Erasmus projekti su prilika za naučiti nove tradicije, običaje, sociološke raznolikosti. Švedski profesori, Kelly i Filip, koji su gostovali u našoj školi u sklopu erasmus+ mobilnosti, iznenadili su nas poklonima. Donijeli su nam sve potrebno za švedsku fiku. Fika je skandinavski način ispijanja kave, no ne bilo kakav. Riječ je o trenucima koje uzimamo samo za sebe, usporavamo sa svakodnevnim obavezama, bez žurbe sjedamo u omiljeni kafić ili odlazimo na najdraže mjesto u kući i samo uživamo u lijepim stvarima u životu uz šalicu dobre kave. 

Nije važno gdje i kada, nije važno čak ni jeste li sami ili u društvu. Važno je samo da iz užurbanog dana odvojite vrijeme za sebe, za odmor od života i za život. 

Profesorice Grgac i Njerš pripremile su fiku za profesore u zbornici. Na stolu su se našli švedski fika kava i čaj, hrskavi švedski keks, namaz od ribe, švedski bomboni, a bilo je i fika salveta te švedske zastavice.  

Želimo svima što više FIKA trenutaka. 

Komentari