Ove i prošle subote u našoj školi održale su se radionice na kojima su se učenici imali priliku koristiti LEGO Mindstorms setovima koje je škola dobila od Goethe-Instituta u Zagrebu. Naime, riječ je o LEGO robotima koji se uz pomoć računalne aplikacije mogu programirati te, naravno, i nadograđivati raznim dijelovima, npr. senzorima za dodir, boju, temperaturu i sl. Budući da je računalni softver na njemačkom jeziku, radionica je odlična prilika za vježbanje i zanimljivo učenje tog jezika, što je upravo i razlog zbog kojeg je škola dobila robote na upotrebu. Postoji mnogo mogućnosti za izradu, od robota koji prepoznaje određene boje do robota koji se zalijeće u prepreke ili ih izbjegava, u svakom slučaju najvažniji su kreativnost i nove, lude ideje.

Radionice je vodila profesorica Kristina Ledinski.

Bartol Kekez, 2. a

LEGO Workshops in unserer Schule

An diesem und am vergangenen Samstag fanden Workshops in unserer Schule statt an denen die Schüler die Gelegenheit hatten LEGO MINDSTORMS Sets zu verwenden. Die Sets haben wir vom Goethe-Institut in Zagreb erhalten. Es handelt sich um LEGO Roboter, die mit Hilfe vom LEGO MINDSTORMS Computerprogramm programmiert werden können, und an die man viele verschiedene Teile hinzufügen kann – zum Beispiel, den Berührungsensor, Farbsensor, Temperatursensor usw. Da die Software auf Deutsch ist, ist der Workshop eine hervorragende Chance Deutsch auf eine interessante Weise zu lernen. Es gibt viele Möglichkeiten für den Roboterbau, vom Roboter der eine bestimmte Farbe erkennt und ausspricht bis zum Roboter der sich auf Hindernisse stürzt oder sie vermeidet. In jedem Fall sind das Wichtigste Kreativität und neue, verrückte Ideen.

Den Workshop leitete Lehrerin Kristina Ledinski.

Komentari