Kao i prošle godine, mladi planinari GFG-a, 30. rujna 2023. godine, zaputili su se u malo zagorsko naselje Radoboj. Put prema Hrvatskom zagorju prvo nas je odveo na Gaveznicu, nedaleko od Lepoglave.  Gaveznica – Kameni vrh brdo je u Hrvatskoj i geološki spomenik prirode. Ondje smo se prisjetili geološke prošlosti Zemlje i vrsta stijena koje smo upoznali na nastavi Geografije. Krenuli smo dalje prema naselju Radoboj i stigli u prekrasan, novi planinarski dom u kojem smo kasnije i noćili. Uz malo truda popeli smo se na Strahinjčicu. Upoznali smo prirodu, a i jedni druge. Uz odličan smještaj, večeru, pokoju palačinku i dobru atmosferu bili smo živahnog raspoloženja. Također, upoznali smo vesele Radobojce i njihovu tradiciju. Sljedeće jutro posjetili smo muzej „Radboa” koji nam je približio geološko bogatstvo radobojskog kraja. Po povratku kući posjetili smo arheološko nalazište Aquae Iasae i saznali kako su živjeli stari Rimljani te kako je izgledalo njihovo lječilište. S osmijehom na licu sretno smo se vratili kućama. Na izletu je sudjelovalo desetak učenika GFG-a te nastavnik pratitelj Zoran Pintarić.

Darija Janić, 2. g

Komentari