Pozivaju se svi zainteresirani vlasnici kućnih ljubimaca na besplatnu edukaciju u nedjelju, 30. srpnja 2017., koja će se održati u koprivničkom Parku za pse (kod Bašće) s početkom u 9.00 sati.

Edukaciju provodi dreser Igor Bratić koji je pomogao mnogim vlasnicima i psima te vodi školu za obuku pasa. Pozvani su svi – ljudi koji imaju psa i imaju određeni problem, ljudi koji imaju psa i žele dodatno naučiti o odgoju pasa te oni koji nemaju životinju, a žele ju udomiti.

PRIJAVE ZA EDUKACIJU na 098 986 0821 (Nina Verčević) traju do petka u 21.00.

Zašto se besplatna edukacija održava baš u našoj lijepoj Koprivnici, objasnio je dreser Igor Bratić:

Cilj je ovoga pokazati vlasnicima gdje griješe u odgoju psa. Isto bih tako želio da dođe što više djece, velike i male, te da ih educiramo kako se prilazi psu i ponaša prema njemu. Ovo želimo proširiti na što više manjih sredina gdje ljudi nemaju toliku mogućnost izobrazbe kao u Zagrebu. Evo, molio bih sve volontere ili udruge zainteresirane za ovakav oblik suradnje da se jave. Edukacija ne košta ništa osim mojih putnih troškova. Edukacija može trajati koliko treba, ali bitno je da se pomogne barem jednom psu, već je vrijedno truda i ako se jedno dijete spasi od ugriza psa. Uz to vam mislim pokazati kako psa naučiti vođenju i kako ukloniti agresiju prema ostalim psima ili ljudima. Znamo da nismo u Zagrebu i da će trebati vremena, ali evo Koprivnica će probiti led i vidjet ćemo koliko će ljudi biti zadovoljno. Još jednom pozivam sve udruge koje žele pomoći ljudima i sebi da lakše udome psa. Javite se, nije bitno gdje ste – bitno je da imate volju.

Ako ne znate kako biste proveli još jednu ljetnu nedjelju, prijavite se zajedno sa svojim kućnim ljubimcem, upoznajte nove ljude i naučite nešto!

Vedrana Strmečki

Komentari