Dana 9. svibnja 2022. naši učenici posjetili su Dan otvorenih vrata PORE, u sklopu kojeg se slavio Dan Europe. Osim gimnazijalaca, u proslavu su bili uključeni i učenici Srednje škole Koprivnica i učenici Obrtničke škole Koprivnica. Učenici su imali prilike odslušati kratko predavanje o Europskoj godini mladih 2022., kao i mogućnostima koje im programi EU za mlade mogu pružiti.

Nakon predavanja, učenici su bili podijeljeni mješovite skupine u kojima se natjecali na kvizu na temu Europske unije. Učenici su pokazali veliko znanje o EU, a pobjednička grupa osvojila je i prigodne nagrade. Nadamo se pozivu i iduće godine!

(Izvor ove fotografije: Facebook stranica Europe Direct Koprivničko-Križevačke županije)