U sklopu Erasmus+ MA(R)TH projekta jedan od zadataka je bio izraditi 3D tijela. Članovima tima pridružili su se i učenici trećih razreda, polaznici izborne nastave matematike i učenici 1.a, 2.e i 4.a razreda te su izradili ikosaedre, dodekaedre, antiprizme, zvjezdaste poliedre, Sierpinski tetraedre i kusudame različitih oblika. Svako od izrađenih tijela zahtijeva preciznu matematičku konstrukciju, vještinu savijanja papira i pripremu potrebnog materijala. Sva tijela su izrađena od velikog broja dijelova (neka i od dvjestotinjak) i potrebno je utrošiti dosta vremena za njihovu izradu. Izložbu tih radova možete pogledati u izlogu Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica od 2. do 15. ožujka 2020. godine.

Marina Njerš, prof.