Kako ne misliti na torticu

Zucker kommt zuletzt

Danas se gimnazijskim hodnikom prošetala vesela i razdragana skupina Tortice Dječjeg vrtića „Tratinčica“. Jako su lijepo i pristojno pozdravljali sve gimnazijalce i nastavnike. Posjetili su informatički kabinet, koji ih se nije toliko dojmio kao kabinet BUM! U kabinetu BUM profesorice Mikulić i Moferdin pokazale su nekoliko pokusa od kojih je jedan napravio BUM! Svi su lijepo zahvalili Danke schön i krenuli prema Aufzugu.

Nakon kratke vožnjice Aufzugom stigli su u njemačku sobuTreffpunkt Deustchland – gdje su uz nagradnu igru učili njemačke riječi i slušali dječje pjesmice. Na kraju je pao dogovor da će njihove današnje „učiteljice“ Dea, Lea, Lana i Jelena, učenice 3. a odjela opće gimnazije, za dva tjedna posjetiti njih i provjeriti koliko su zapamtili i naučili.

Zahvaljujem svima koji su se djeci obraćali te im odzdravljali na njemačkom! Vaša kap pomaže taj od njemačkog jezika tkati slap!

Miodrag Maričić, prof.

FOTO: Miodrag Maričić, prof.

Komentari