Goethe institut, naš dugogodišnji partner, osmislio je novi, zanimljivi projekt. Svaka partner škola dobila je zadatak napisati jednu strofu od četiri stiha s parnom rimom od kojih će nastati himna svih partner škola u sklopu projekta PASCH (Inicijativa „Škole: partneri budućnosti”) u kojem naša gimnazija sudjeluje već trinaest godina.
Učenici su se posebno veselili ovom zadatku jer su znali da će njihove tekstove uglazbiti ovogodišnja pobjednica Dore, simpatična Mia Dimšić, koja je inače po zanimanju profesorica njemačkog i engleskog jezika.

Susret učenika i Mie bio je u srijedu, 23. ožujka 2022. god. na online radionici u organizaciji Goethe instituta. Samo za nas, uživo uz gitaru, Mia je izvela pobjedničku pjesmu „Guilty pleasure”, te premijerno našu PASCH himnu. Mia je uz to odgovarala na brojna pitanja i govorila što ju inspirira u stvaranju glazbe.

Malen, ali važan dio ovog zajedničkog kreativnog stvaranja na njemačkom jeziku su i naši stihovi:

 „PASCH bewegt uns: Seid aktiv!

Wir antworten: Ok, wir sind kreativ.

PASCH ist ständig unser Denkobjekt

und bleibt für immer das beste Projekt.”  

Marija Smoljo Krapinec, prof.

Lidija Šalamon, prof.

Komentari