Natjecatelji ispred OŠ Đurđevac

U petak, 1. ožujka 2024. u Đurđevcu je održana županijska razina Natjecanja iz informatike.
Naši gimnazijalci nastupili su u sve tri kategorije tog natjecanja i ostvarili odlične rezultate.

U najzahtjevnijoj kategoriji Algoritmi natjecali su se  Vito Matiša (1. d), Filip Tokić (2. d) i Jakov Gregurić (4. b). Vito je u konkurenciji prvih razreda osvojio 1. mjesto, dok je Filip svojim programskim rješenjima ostvario bodove koji su ga smjestili na 3. mjesto u kategoriji drugih razreda, a Jakov je podijelio prvo mjesto u konkurenciji maturanata.

U kategoriji Osnove informatike našu su školu predstavljali Jakov Jurić (2. d), Teo Hanžeković (2. d), Dinko Blažek (3. d), Marko Kovač (3. d), Dino Vutuc (4. a) i Jakov Gregurić (4. b). U ovoj kategoriji učenici se ne natječu u konkurenciji iz svoje dobne skupine, već su podijeljeni prema vrsti obrazovnog programa koji pohađaju školi.

Tako je kod učenika prirodoslovno-matematičkih gimnazija poredak glasio:

  1. mjesto: Dinko Blažek
    2. mjesto: Jakov Jurić
    3. mjesto: Marko Kovač
    4. mjesto: Teo Hanžeković

U konkurenciji svih ostalih gimnazija Jakov Gregurić osvojio je 2. mjesto, a Dino Vutuc 3. mjesto.

U kategoriji Razvoj softvera svoje su računalne programe pred komisijom predstavili Jan Letica (1. c) i Emanuel Rukavina (2. a).

Mentor učenicima u kategorijama Algoritmi i Osnove informatike je profesor Marko Horvat, a u kategoriji Razvoj softvera profesorica Gordana Međimorec.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i postignutim rezultatima!

Komentari