U ponedjeljak, 16. listopada 2023., učenici Gimnazije u pratnji profesora Kresojevića uputili su se u redakciju Glasa Podravine i Prigorja. Do Poduzetničkoga inkubatora, u kojem je danas smještena redakcija Glasa, uputili su se školskim kombijem. Tijekom cijelog obilaska učenike je pratio glavni urednik Ivan koji im je pomogao u boljem shvaćanju novinarskog svijeta.
Naučili su što je kolumna, kako voditi intervju te da je novinarstvo ozbiljan posao. Osim toga, osvijestili su činjenicu kako je danas internet najvažnije sredstvo za pisanje. Važan element u novinarstvu je i čitanje jer da bi novinar bio čitan, mora biti načitan.
Učenicima su otkrivene nove dimenzije pisanja i medija čime im je proširen horizont prema uzbudljivoj budućnosti.