Nakon održane mobilnosti gimnazijskog tima u Francusku, uzvratili smo projektno domaćinstvo te ugostili sedamnaest učenika i dva nastavnika u obiteljima učenika i nastavnika Gimnazije “Fran Galović”. Aktivnosti provedene tijekom projektnog Erasmus tjedna temeljile su se na ciljevima projekta: jačanju kompetencija u korištenju digitalnih medija, poboljšanju znanja i vještina te uspostavljanju ravnoteže između korištenja digitalnih alata i provođenja ostalih svakodnevnih aktivnosti. Nakon dočeka u školi i pozdrava ravnatelja, kulturno povijesnog razgledavanja grada te posjete Galeriji “Mijo Kovačić” i gradskoj Knjižnici i čitaonici “Fran Galović”, učenici su zajedno istraživali i izrađivali prezentacije i video materijale koje su u mješovitim međunarodnim skupinama predstavili svojim vršnjacima. Održan je i foto natječaj, Microbit radionica te radionice korištenja digitalnih alata kao pomoći pri vježbanju ili na treningu. Tijekom predavanja o komunikaciji u digitalnom dobu i i o temi promjena koje donosi moderno društvo učenici su imali priliku razmijeniti iskustva i diskutirati o navedenim temama te tako poboljšati jezične kompetencije vezane za korištenje engleskoga jezika. Vještine upotrebe digitalnih alata mogli su primijeniti i za vrijeme izvanučioničkih aktivnosti, u posjeti Varaždinu i Plitvičkim jezerima. Zajedničko učenje s učenicima iz Francuske bilo je nezaboravno iskustvo, a oni su iz GFG otišli puni pozitivnih dojmova o načinu rada, školskoj zgradi i pristupu nastavnika te posebno zadovoljni boravkom u obiteljima domaćina.

Martina Grgac, prof.

Komentari