Krajem svibnja naša Gimnazija je bila sudomaćin ekipnog matematičkog natjecanja Mathema u Koprivnici. Organizator natjecanja je Udruga mladih koprivničkih matematičara u kojoj aktivno djeluju profesorice Bojana Habek i Marina Njerš. Natjecanje je održano u OŠ Braće Radić Koprivnica (za osnovne škole) i u našoj školi za srednje škole. Natjecali su se učenici od 3. razreda osnovne škole do 2. razreda srednje škole. Ukupno je sudjelovalo 243 ekipa u osnovnoj školi i 33 ekipe u srednjoj školi što je ukupno 828 učenika i više od 50 mentora. Natjecatelji su bili iz osnovnih i srednjih škola iz Čakovca, Varaždina, Petrinje, Zagreba, Koprivnice, Križevaca, Đurđevca, Zaboka, Lučkog, Selnice, Gornje Rijeke, Gole, Podturena, Šenkovca, Virovitice, Šenkovca, Pribislavca, Sesveta, Ivanovca, Drnja, Siska, Jarmine, Andrijaševaca, Macinca, Sokolovca, Koprivničkih Bregi, Kunovca, Male Subotice, Sikirevaca, Garešnice.

Pohvaljujemo učenike 1. d razreda (Svena Džendžu, Jakova Jurića i Ivana Miloša) i njihovog mentora Igora Fulira, prof. koji su osvojili izvrsno 2. mjesto u kategoriji JEDAN. Pohvale i za sve volontere, učenike 2.a, 2.b, 2.g i 3.a razreda koji su pomogli oko organizacije.

fotografije preuzete sa www.kckzz.hr i UMKOM

Marina Njerš, prof.

Komentari