Na 56. Državnom natjecanju iz astronomije, koje se održalo 10. – 12. svibnja 2023. godine u Makarskoj, naši učenici ostvarili su izvrsne rezultate. Učenik 3. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije Fabian Perošić osvojio je 2. mjesto s najbolje ocijenjenim radom u generaciji u kojoj se natjecalo 15 najboljih mladih astronoma Hrvatske. Tako je Fabian i ove godine nastavio nizati svoje izvrsne rezultate iz astronomije.

U kategoriji 1. razreda učenik prirodoslovno-matematičke gimnazije Filip Tokić osvojio je 4. mjesto. Budući da je to Filipu prvo natjecanje iz astronomije, na kojemu je odmah ostvario odličan rezultat, želimo mu puno uspjeha u godinama koje su pred njim. A Fabianu poželimo puno sreće na kvalifikacijama za Međunarodnu olimpijadu iz astronomije i astrofizike.

Svakako bismo zahvalili na podršci AD Koprivnica.

Mentori Željka Perošić i Danijel Kolarić

Komentari