Profesor Krešimir Biršić sudjelovao je od 10.  do 15. travnja 2023. na Erasmus + tečaju  „Intelligent assessment and evaluation” u vječnom gradu Rimu. U organizaciji „Europass Teacher Academy” ovaj tečaj je privukao profesore iz SAD-a, Španjolske, Poljske i Hrvatske. Tečaj je organiziran u prijepodnevnim satima u vremenu od 9 do 14 sati. Sudjelovalo je sedmero profesora: četiri profesorice iz Španjolske, jedan profesorica iz Poljske, jedna profesorica iz New Yorka te Krešimir Biršić iz Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica. Voditeljica tečaja je rodom iz Londona pa je i tečaj bio organiziran na engleskom jeziku. Polaznici su usvojili nove spoznaje o vrednovanju učenika, izradi rubrika vrednovanja, formativnom i sumativnom  vrednovanju, izmjenjivala su se iskustva poučavanja i problemi s kojima se susreću nastavnici u svojim državama. Na kraju su se kroz ugodno druženje tijekom dužih šetnji upoznale i znamenitosti Rima i Vatikana.

Komentari