U okviru nastave engleskog jezika odazvali smo se na poziv American Drama Group Europe te je stotinjak učenika Gimnazije “Fran Galović” Koprivnica u pratnji svojih profesora engleskog jezika gledalo njihovu izvedbu djela Charlesa Dickensa “Oliver Twist”. Osim tečnog engleskog, glumci su koristili raznovrsne dramske metode kako bi gledateljima približili poznate likove pa su, uz Olivera Twista, na pozornici “oživjeli” i Fagin, the Artful Dodger, Nancy, Mr. Brownlow i drugi. Prikazali su život u Londonu s kraja 19. stoljeća, sliku društva i kritiku sudbine napuštene djece, kriminala i teških uvjeta u tipičnoj “workhouse”. Uz dodatak glazbe i doze humora te sretan završetak, predstavu je bilo vrlo zanimljivo pratiti. Kazališna skupina gostovala je u Satiričkom kazalištu Kerempuh, “Sceni Vidra” u Zagrebu i mnoge oduševila svojom interpretacijom slavnog Dickensovog socijalnog romana iz razdoblja realizma.

Martina Grgac, prof.

Komentari