Izvor fotografije: www.flickr.com/photos/internetarchivebookimages/14783764192

Gimnaziju „Fran Galović“ 14. studenoga 2022. posjetili su učenici Osnovne škole „Braća Radić“ u sklopu projekta o Crnoj kraljici Barbari Celjskoj. Učenici 6. razreda, pod vodstvom nastavnice Ines Vađunec, došli su vidjeti kako polaznici Kemijske grupe naše škole izvode razne pokuse. Naime, legenda o Barbari Celjskoj govori kako je medvedgradska kraljica bila alkemičarka koja je provodila svoje pokuse u utvrdi u Samoboru. Točnije, bavila se transmutacijom bakra, iz rudnika u okolici Samobora, u srebro i zlato pomoću kamena mudraca. Kako su učenici naše gimnazije od ove godine dio e-Twinning projekta, u kojem u školama mlađoj djeci i predškolcima izvode pokuse, profesorice Mišela Lokotar i Kristina Bukvić, kao mentorice dodatnoj grupi, odlučile su spojiti ova dva projekta.

Naši učenici iskreno su uživali u radionici te su zadovoljni i sretni što su imali mogućnost izvesti pokuse koje do sada nisu, a učenici osnovne škole imali su priliku steći novo iskustvo, dodatno se približiti temi njihovog projekta te upoznati i prošetati našom gimnazijom i tako se upoznati, ne samo sa zgradom škole, već projektima i radoznalim duhom naših učenika.

Jana Jelić, 3.b

Komentari