Nakon što smo u dva navrata u dva različita Erasmus projekta s učenicima geografske grupe posjetili dva Kanarska otoka, zahvaljujući Erasmus akreditaciji, dobili smo priliku upoznati i nama treći, Tenerife. U razdoblju od 29. svibnja do 4. lipnja prisustvovali smo tečaju pod nazivom „Outdoor education: a new way of teaching and learning“ u organizaciji Erasmus Learning Academy (ELA). U vrlo intenzivnih tjedan dana spoznali smo pregršt novih ideja, aktivnosti i mrežnih alata kojima planiramo oplemeniti svoju formalnu i neformalnu nastavu.

Tečaj je bio osmišljen tako da dobro balansira izvanučioničke aktivnosti i upoznavanje prirodno-geografskih i društvenih obilježja otoka. Od prirodno-geografskih obilježja posebno nas je očarao treći najveći vulkan na svijetu i najviši vrh španjolske Pico del Teide koji smo svakodnevno promatrali te ga u dva dana čak dvaput posjetili. Osim upoznavanja novih nastavnih metoda i samoga otoka, izrazito smo zadovoljni interakcijom koju smo ostvarili s kolegama iz Irske, Litve i Portugala. Nadamo se da će naša odlična suradnja na tečaju možda uroditi plodom u vidu nekih novih Erasmus projekata.

Zvonimir Treščec, prof. i Maja Maček Treščec, prof.

Komentari