U ambasadi kraljevine Belgije održan je završni dio projekta „ La Belgique des cinq sens“ u kojem su sudjelovale škole iz Hrvatske, pa tako i Gimnazija „Fran Galović“. U svojoj raskošnoj rezidenciji na Gornjem Prekrižju odakle se pruža predivan pogled na Zagreb i gdje sjedište imaju mnogobrojne ambasade, dočekali su  nas belgijski ambasador u Republici Hrvatskoj Njegova Ekscelencija Nicolaas Buyck i idejni začetnik projekta „ Belgija kroz pet osjetila „ gospodin Nicolas Hanot. Prigodom prijema bila je organizirana i dodjela nagrada za najbolje fotografije na temu Belgija, a u stručnom žiriju je bio i naš proslavljeni fotograf Damir Hoyka. Gospodin Hoyka je ispričao kako je i on svoju karijeru započeo javljajući se na likovne natječaje kada je išao u osnovnu školu, a njegov djed uočio je njegov talent i poticao ga je da ustraje. Bila je to prilika da u neformalnom druženju vidimo kako živi ambasador i porazgovaramo o  nekim običnim temama jer je ambasador prilično pristupačna osoba i rado je posvetio svoje slobodno vrijeme da bi popričao sa svakim od nas. Na kraju sam ga pozvala da posjeti Koprivnicu u kolovozu za vrijeme Renesansnog festivala i obećao je da će doći jer u kolovozu ostaje na kontinentu jer ne voli gužve.

Martina Šifkorn-Labazan

Komentari