Dana 13.5.2022. godine učenici naše škole posjetili su Odjel za logistiku i održivu mobilnost na Sveučilištu Sjever. Profesori i studenti održali su kratka predavanja o važnosti logistike u svakodnevnom životu, ali i ukratko predstavili mogućnosti studiranja na njihovom odjelu.

Nakon toga su učenici imali priliku vidjeti kako se VR tehnologija može koristiti u logistici. Uz pomoć VR naočala zakoračili su u virtualno skladište kojim su mogli prošetati i vidjeti kako ono izgleda, a isprobali su i zapakirati jednu kutiju u virtualnom svijetu. Osim toga, imali su prilike u računalnom programu konstruirati jedno virtualno skladište.

Učenici su na kraju posjeta zaključili su kako su jako malo znali o logistici do posjeta  Sjeveru, a kako je ona svuda oko nas. Radujemo se i idućim posjetima!

Komentari