Motivirani raznim Erasmus+ projektima učenici 1.d i 1.b razreda sudjelovali su u projektu Zdrav k’o dren. Projekt su vodile profesorica kemije Kristina Bukvić i profesorica matematike Petra Žiga. Cilj projekta bio je učenike upoznati sa zdravom prehranom i receptima sa zdravim namirnicama. Projekt je krenuo u ožujku kad su učenici u grupama morali proučiti zdrave namirnice i samostalno odabrati recepte za prirodni sok, smoothie i zdrave kolače, nakon toga odabrane recepte stavili su na promotivne letke. Učenici 1.b razreda izradili su plakate sa temom Važnost zdrave prehrane. Krajem travnja slijedila je proba recepata,  u prostorijama škole zagrijale su se njihove ruke kod izrade prirodnih sokova i kolača uz pomoć profesorica Petre Porić, Kristine Bukvić i Petre Žiga. Oduševljeni prirodnim okusima napravili smo promociju na Danu škole 29.4.2022. gdje su svi koji su prisustvovali mogli degustirati proizvode. Luka Kiš je izradio promotivni video za projekt koji možete pogledati na linku:

Recepte i slike s projekta možete pogledati u prilogu:

Komentari