Dana 12. travnja 2022. godine učenici naše škole ukratko su se upoznali s programom i radom Sveučilišta Sjever. Imali su prilike čuti općenite informacije o razvoju Sveučilišta, kratkoj, ali bogatoj povijesti, kao i različitim mogućnostima koje studiranje na Sjeveru nudi. Također, voditelji odjela učenicima su prezentirali program koji se na pojedinom odjelu može studirati. Učenici su upoznati s mogućnostima prakse, zapošljavanja, a kratkim pregledom fotografija imali su i direktan uvid u iskustva studenata tijekom studiranja. Da ne ostane sve samo na profesorskoj perspektivi, s učenicima je razgovarala i studentica Komunikologije, medija i novinarstva i s učenicima podijelila svoja iskustva, kao i studentsku perspektivu studiranja na Sjeveru. Gosti su nas upoznali i s Danima otvorenih vrata koji će se održavati tijekom svibnja i svim učenicima naše škole, kao i profesorima, uputili pozivnicu da im se pridruže. Zasigurno ćemo se odazvati pozivu, a ovako uspješnoj suradnji nadamo se i u budućnosti!

Komentari