Međunarodno online natjecanje u znanju engleskoga jezika za učenike srednjih škola, Best in English, održano je 26. studenoga 2021. godine po drugi put u našoj školi. Sudjelovala su ukupno 24 učenika, a najbolje pojedinačne rezultate postigli su Jurica Biluš iz 1.d, Klara Smiljanić iz 3.a i Alegra Hammoud iz 1.d s preko 90 % točno riješenih odgovora. Kako su se plasirali u odnosu na ostale sudionike iz Hrvatske i Europe, saznat će za otprilike mjesec dana kada budu stigli svi rezultati. Nadajmo se da će biti u rangu našeg zadnjeg sudjelovanja kada smo ekipno osvojili treće mjesto. Samo natjecanje traje 60 minuta, a ispituje se čitanje i slušanje s razumijevanjem te jezične zakonitosti na razini B1-C1, a istovremeno sudjeluje petnaestak tisuća učenika iz 29 zemalja. Nakon objave konačnih rezultata svi će učenici dobiti potvrde o sudjelovanju, a najbolje čekaju vrijedne nagrade u obliku jezičnih tečajeva u inozemstvu. Koordinatorica natjecanja je Jasna Kraljić-Cmrk, a za tehničku podršku pobrinuo se prof. Marko Horvat.

Komentari