Dana 16. studenoga 2021. godine zainteresirani učenici četvrtih razreda imali su prilike sudjelovati na predavanju „Danas biram, sutra studiram!“ u organizaciji CISOK centra. Gospođa Martina Majić Peršin, mag. psych., predstavila je našim učenicima aktivnosti CISOK centra vezane uz profesionalno informiranje i savjetovanje učenika završnih razreda o važnosti dobrog izbora zanimanja. Učenicima je predstavila temeljne korake donošenja odluke pri odabiru studija, a ukratko je bilo riječi i o trenutnim deficitarnim i suficitarnim zanimanjima na tržištu rada. Učenici su imali prilike saznati i o korisnim mrežnim stranicama koje im mogu pomoći pri informiranju i donošenju kvalitetne odluke. Predavanje je održano putem online platforme Microsoft Teams, što nije narušilo dinamiku predavanja jer su učenici mogli neometano komunicirati s predavačicom i postavljati pitanja.

Komentari