U suradnji s MUP-om, Art Hill agencijom, udrugom Status M i autoškolom Rally u utorak, 19. listopada 2021., u našoj školi provedene su aktivnosti projekta „Sigurna vozačka dozvola“.

Riječ je o projektu prevencije i osvještavanja srednjoškolaca o sigurnosti u prometu, a u aktivnosti su bili uključeni zainteresirani učenici trećih i četvrtih razreda koji planiraju pohađati autoškolu.

Aktivnosti su se sastojale od tematskog predavanja predavača iz udruge Status M, edukativno-zabavnog kviza koji je uslijedio nakon predavanja te poligona spretnosti uz nošenje tzv. pijanih naočala koje simuliraju stanje alkoholiziranosti i utjecaja opojnih droga na prosudbu i reakcije vozača. Deset najuspješnijih učenika u kvizu natjecanje je nastavilo u dvorištu škole na poligonu koji je pripremila autoškola „Rally“. Na kraju su se uspjesi učenika u kvizu i na poligonu zbrojili, a pobjednik natjecanja dobio je glavnu nagradu – besplatnu vozačku dozvolu, dok su ostali učenici dobili utješne nagrade.

Učenici su se u sklopu provedenih aktivnosti dobro zabavili, a još važnije i puno naučili!

Petra Porić, pedagoginja škole

Komentari