Za članove našeg Erasmus+ Fit4Thought projekta nema odmora – ali u dobrom smislu! Jednog popodneva uputili su se u šetnju koja je bila sve samo ne obična. Krenuli su iz Koprivnice prema Peterancu, ali kako bi šetnju učinili što zanimljivijom i u skladu s vizijom projekta koja naglašava važnost brige o tjelesnom i mentalnom zdravlju, odabrali su šumsku rutu koja ih je odvela do Konjičko–sportskog kluba „Galop“. Pješačko-biciklističku aktivnost koordinirala je prof. Marina Tomac Rojčević, a u konjičkom klubu dočekale su ih voditeljice Udruge za terapijsko jahanje „Osmijeh“, Valentina Kavur i Petra Čolig. Članove Fit4Thought tima provele su konjušnicom, održale kratku edukaciju i odgovarale na pitanja. Učenici i nastavnici saznali su mnoge zanimljivosti o terapijskom, rekreacijskom i sportskom jahanju, brizi o konjima, njihovoj prehrani i još mnogo toga. Vjerujemo da su nakon petnaest prehodanih kilometara i danu provedenom na svježem zraku, uz ove prekrasne životinje, svi dobro spavali.

 

Komentari