Projektni tim učenika i nastavnika GFG prošlog je tjedna s partnerskim timom iz Srednje škole Prelog posjetio mađarsku školu Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium u Csurgu. Iako smo dugo čekali druženje sva tri projektna tima zbog pandemije Covid-19, napokon smo se upoznali uživo. Ovaj završni susret rezultat je cjelogodišnjeg rada i mnogih izvršenih projektnih zadataka tijekom kojih smo – u virtualnom okruženju i samostalnom izvanučioničkom istraživanju – puno naučili o digitalnim alatima, o karakteristikama tla, zraka i vode na prostoru rijeke Drave te o njenim geografskim i biološkim posebnostima. Naučeno smo zajedno ponovili i primijenili na otvorenom, na jezeru Gyekenyes. Predstavili smo aktivnosti provedene od početka trajanja projekta, koristili opremu za izvanučioničku nastavu na vodi te sudjelovali u aktivnostima druge dvije partnerske škole. Učenici i nastavnici su veslali, vozili bicikl, postavili kamp i još jednom dokazali kako su timski rad i projektna nastava izvrstan način učenja i poučavanja.

 

Komentari