Dugo smo iščekivali taj dan! Nakon gotovo godinu i pol konačno smo dobili dopuštenje okupiti se i uživati u zajedničkom druženju i provođenju aktivnosti. U sklopu Erasmus+ projekta UMBRELLA, a u  suradnji s aeroklubom „Krila“ iz Koprivnice, Geografska je grupa organizirala projektnu aktivnost „Meteorologija iz zraka“. Učili smo o tajnama zračnih masa, oblacima, letenju i tehničkim karakteristikama različitih tipova letjelica, a potom svu teoriju primijenili u praksi letenjem bezmotornim i motornim letjelicama iznad Koprivnice. Bila je to prilika da se svi zajedno podružimo uz roštilj, sport i glazbu te da se maturantima prigodno zahvalimo za njihov velik doprinos radu Geografske grupe. Zahvaljujemo cijelom učeničkom i profesorskom UMBRELLA timu, a posebno našem fantastičnom domaćinu Ninoslavu Dulikraviću. Sigurni smo da ćemo na sličan način surađivati i dalje. Djelić odlične atmosfere pogledajte u foto i video prilogu, a dojmove pojedinih učenika pročitajte u nastavku.

Klementina Korošec, 1.g: „Uz dobro okruženje, glazbu, sport i prijatelje zabava je uvijek tu, a upravo tako bilo je i jučer. Uz to vožnja avionom i jedrilicom jedna je meni od iskustva koje bi definitivno ponovila! Žao mi je samo što u cijeloj školskoj godini nismo imali više druženja poput ovog zbog korone, ali nadam se da ćemo sve to nadoknaditi iduće godine!“ 😊

Sara Marija Šapina, 1.b: „Jučer je bilo moje prvo letenje u životu. osjećaj treme, uz prijatelje, profesore i pilote brzo nestaje. Letenje bezmotornom letjelicom, druženje uz roštilj i odbojku je neopisivo dobra kombinacija kako ispuniti svoj dan srećom. Osjećaj letenja je nešto neopisivo predivno i bit će zapisano u sjećanju.“

Lovro Mršić, 2.c: „Zahvaljujući našim profesorima uspjeli smo unatoč svim mjerama okupiti gotovo cijelu geografsku grupu na letačkom druženju.  Bilo je doista lijepo nakon dugo vremena biti u društvu mnogih ljudi te se pritom istovremeno dobro zabaviti i nešto naučiti.“

Neven Lukić, 4.d: „Druženje na aerodromu mi je bilo predivno iskustvo. Let s motornom jedrilicom je bio uzbudljiv i pružio nam je jedinstven pogled na Koprivnicu. Uz letenje, bilo se lijepo upoznati i družiti s mlađim generacijama i prijateljima.“

Filip Lončarić, 4.c: „Druženje je bilo fantastično, isto kao što su bile fantastične i ove tri godine u geografskoj grupi koja će mi jako faliti. Mogu reći da se sav trud uložen u grupu višestruko isplatio.  Imao sam sreće i uspio putovati, ali i da nisam, imao bih taj osjećaj jer sam i izuzev putovanju upoznao mnoge zanimljive ljude i sudjelovao na raznim druženjima i vrlo zanimljivim aktivnostima grupe.“

Nika Pecikozić, 4.a: „Htjela bih zahvaliti Vama profesorima za sva predivna putovanja i izlete kroz projekte. To je bila predivna strana školovanja puna iskustva i upravo to je ono što ćemo pamtiti cijeli život. Toga ničega ne bi bilo bez čari geografske grupe! U četvrtak je bilo lijepo opet se družiti uz roštilj, društvene igre i super ekipu. I naravno highlight je bilo letenje uz panoramski pogled Koprivnice. Nekima je to bio prvi puta, a neki su i prije imali priliku letjeti s geografskom grupom. Nama maturantima je bilo zadnji puta da se ovako svi skupa “formalno” okupimo, no sigurna sam da ćemo kasnije ostati u kontaktu i još se podružiti u prirodi.

Maja Maček Treščec, prof. i Zvonimir Treščec, prof.

 

Komentari