Od listopada 2020. do svibnja 2021. Lovro, Hana i ja sudjelovali smo, zajedno s još 26 sudionika iz drugih škola, u projektu pod nazivom “REakcija na nenasilje” koji je provodila udruga Zamisli, a u našoj školi koordinirala školska psihologinja. Cilj projekta bio je uputiti sve sudionike na posljedice nasilja i naučiti ih kako nasilje riješiti mirnim putem. Projekt se sastojao od online edukacija gdje smo objasnili teorijski dio; što je dobar/loš sukob, načine komunikacije, kako riješiti sukob, kome se javiti za pomoć u slučaju nasilja. Također, u edukacijama su sudjelovale stručne osobe poput psihologa, stručnjakinje iz Hrvatskog debatnog društva, djelatnika MUP-a i ostali. Drugi, nama ljepši dio projekta, bio je trodnevni trening uživo u Donjoj Stubici. Kao najzabavniji dio pamtimo naše glumačko iskustvo gdje smo pred drugim sudionicima demonstrirali osmišljenu scenu nasilja. Isto tako, sve naučeno u sklopu ovog projekta prezentirali smo učenicima svog razreda, 2.D. Sretni smo što smo bili dio ovog projekta, a svim ostalim učenicima preporučujemo da se prijave za isti jer sigurno neće požaliti!

Ela Šprem, 2.D

Komentari