Tijekom cijelog mjeseca ožujka učenici koji uče francuski jezik u gimnaziji obilježavaju na poseban način dane francuskog jezika i kulture. Ove su godine učenici koji pohađaju fakultativnu nastavu francuskoga posjetili i uz vodstvo muzejske pedagoginje Maše Zamljačanec razgledali izložbu Le tour de Belgique en BD – Putovanje Belgijom kroz strip. Izradili su i prezentaciju o simbolima francuske kulture (koja je zbog ograničenja epidemioloških uvjeta prikazana samo u hodniku škole – uz glazbu izvođača koji pjevaju na francuskom jeziku). U kinu “Velebit” pogledali su filmove francuskih redatelja tijekom revije francuskog filma organizirane za javnost od 15. – 17. ožujka. Prezentaciju možete vidjeti na ovoj poveznici: https://drive.google.com/file/d/1j9C3fo0b6FX2innAIGzLaqddRECcILdG/view?usp=sharing.

Komentari