U ponedjeljak, 25. siječnja 2021., održan je online-sastanak kojim je potvrđen početak suradnje Podravkinih stručnjakinja iz područja nutricionizma gđe Davorke Gajari, direktorice službe Nutricionizam i senzorika, gđe Helene Tomić-Obrdalj, univ.spec., i Maje Vidaković, magistre nutricionizma, univ.spec., s gimnazijskim profesoricama koje sudjeluju u Erasmus+ KA229 projektu Fit4Thought. Voditeljica hrvatskog projektnog tima Fit4Thought Martina Grgac, prof., predstavila je ciljeve projekta kao što su podizanje svijesti učenika, profesora i roditelja o važnosti  povezanosti tjelesnog i mentalnog zdravlja za učenje na svim razinama; provođenje radionica koje će motivirati učenike i profesore za brigu o zdravlju i više fizičkih aktivnosti te za razvoj strategija za uspješno učenje koji su temelj za navedenu suradnju. Predstavnice kemijsko-biološkog tima profesorice Mišela Lokotar i Željka Perošić objasnile su kako bi izgledala suradnja jer su učenici već počeli s aktivnostima  vezanim uz pronalaženje zdravih i/ili manje zdravih namirnica koje pripremaju u svojim kućanstvima, a čiju bi uporabu komentirale stručnjakinje nutricionistice. Suradnja dogovorena ovim sastankom nastavlja se u veljači.

Komentari