Naša je gimnazija još jednom provela volontersku akciju povodom Božića. Skupljala se dječja odjeća i obuća, kao i odjeća te obuća za odrasle. Također, donosile su se dječje igračke, igre, CD-ovi i knjige. Taj se dio prikupljenih stvari pakirao kao poklon za potrebitu djecu. Stvari i igračke skupljale su se do 18. prosinca, a razvozile obiteljima 23. prosinca. Akciju je provodio profesor Miodrag Maričić, a njegovi volonteri bili su učenici gimnazije. Ujutro, 23. prosinca, poslije održanoga zadnjeg sata nastave, prikupljene stvari unijeli smo u školski kombi s prikolicom i jedan auto. Krenuli smo prema Križevcima gdje nam se priključila profesorica Gordana Međimorec. Uz profesore, potrebite obitelji posjetile smo i mi, gimnazijske volonterke Lucija Benotić i Lorna Zbodulja. Stvari su se dostavljale obiteljima na razne adrese u okolici Križevaca. Mjesta su zabačena, izvan grada i veoma rijetko naseljena. Tijekom posjeta obiteljima, upoznale smo predivnu i preslatku djecu te su nam srca omekšali osmijesi zahvalnosti, kao i sreća na njihovim licima. Teško dostupna mjesta rezultiraju manjom socijalizacijom djece, a to smo zaključile na temelju malo razmijenjenih riječi. Duboko su nas dirnula mjesta i obitelji koje smo posjetile. Pokazali su nam koliko zapravo malo cijenimo okruženost dobrim ljudima i uvjete koje nam pružaju roditelj, razvijenost grada i škola. Smatramo da bismo svi trebali bar jednom otići posjetiti potrebite obitelji kako bismo uvidjeli kakva je situacija na područjima o kojima se dovoljno ne govori.
Lucija Benotić i Lorna Zbodulja, 2.c

 

Pandemiji u inat, Covidu-19 na znanje! Učenike GFG-a ništa ne može zaustaviti u činjenju dobrih djela. 2020. godina je skroz do srži bila protiv ljudi i socijalnog kontakta. Svemu tomu unatoč, gimnazijalci su našli načina da, poštujući sve mjere distance i opreza, nastave s tradicijom humanitarnih akcija za Božić. U tomu su imali puno pomagača! Zahvalu za uspješno provedenu akciju potrebno je iskazati našem školskom vozaču, g. Vinku Perošiću, koji nesebično daje svoje vrijeme već šestu godinu u ovim našim akcijama. Nikako ne smijemo zaboraviti ravnatelja, Vjekoslava Robotića, koji na sve moguće načine daje potporu ovakvim akcijama. Tu je i čitav niz imena naših volonterki iz prvih, drugih i trećih razrednih odjela. Poimenično navođenje zahtijevalo bi puno prostora, a posebno je isticanje nekih nezahvalno. One su cijeli mjesec skupljale i razvrstavale darovane stvari te pripremale pakete. Hvala vamdjevojke! Na kraju, pored već spomenute kolegice Gordane Međimorec, potrebno je spomenuti vjeroučitelja Ivana Pokupca, iz OŠ Ljudevita Modeca Križevci, koji svojim nesebičnim zalaganjem pomaže da potrebiti dobiju što im je potrebno kroz ove naše akcije. Ništa od gore opisanog ne bi se dogodilo da nije dobrih ljudi našeg grada i okolice koji su darovali oko tonu i pol odjeće, obuće, knjiga, igračaka, DVD-ova, školskih potrepština i torbi te higijenskih proizvoda. Pokretanjem školske zadruge nadamo se da ćemo dogodine moći pomoći potrebitima i novčano. Naša je akcija za Božić završila, ali volonteri naše gimnazije spremaju druge akcije o kojima će se saznati kada već budu provedene u djelo. Ako biste htjeli volontirati, javite se navedenim profesorima čim se vratimo u školske klupe i sudjelujte u akcijama koje odgoj za građanstvo znače!
Miodrag Maričić, prof.

Komentari