U našoj je školi 11. prosinca provedena školska razina natjecanja kviza „Čitanjem do zvijezda“. Čitanjem do zvijezda je kviz u znanju i kreativnosti, manifestacija koja slavi knjigu, čitanost i načitanost, knjižnice i obrazovanje, promiče istraživački rad, timski rad, ali i individualni napor. To je projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara, namijenjen učenicima viših razreda osnovnih škola i učenicima srednjih škola.

Ovogodišnja tema kviza znanja i kreativnosti je: „KNJIGA, KNJIŽARA, KNJIŽNICA“, a za ovu razinu čitala se knjiga Nine George:  Mala pariška knjižara.

U kvizu su sudjelovale četiri učenice: Blanka Bunić i Ivana Kolarić (4.e), Lana Strugar (2.f) i Tea Salajec (1.g). Lana Strugar ima 48/50 točnih odgovora, Ivana Kolarić 46/50 i Blanka Bunić i Tea Salajec imaju 43/50 točnih odgovora. Kviz je proveden “online” ispunjavanjem ispita znanja.

Čestitamo učenicama na sudjelovanju i uspjehu!

Komentari