U suradnji Hrvatsko-američkog društva i profesora engleskoga jezika u našoj školi provodi se projekt “USA MOCK PRESIDENTIAL ELECTION”. Učenici su tijekom projektnih aktivnosti vježbali i usavršavali svoje znanje engleskoga jezika. Upoznati su s načinom glasanja i brojanja glasova na predsjedničkim izborima u SAD-u, pogledali su video materijale iz vijesti poznatih novinarskih kuća, informirali se čitanjem internetskih članaka te saznali za koje se vrijednosti i postupke u svom programu zalaže svaki od dva predsjednička kandidata. Svakoj školi dodijeljena je jedna od država SAD-a, za Gimnaziju “Fran Galović” je to Virginia. Učenici koji su željeli mogli su glasati na virtualnom glasačkom listiću. Rezultat će biti poslan Hrvatsko – američkom društvu, a predsjednički kandidat koji dobije većinu glasova učenika GFG, u simuliranom će konačnom rezultatu (nakon zbrajanja rezultata svih hrvatskih škola koje sudjeluju u projektu) dobiti 13 elektorskih glasova koliko pripada državi Virginiji. Projektom koordiniraju profesorica Martina Grgac i učenici 4. razreda jezične gimnazije.

Komentari