U sklopu MA(R)TH, Erasmus+ projekta, tokom veljače i ožujka 2020.g učenici su se na različite načine pripremali se za obilježavanje Dana broja PI. Tako su učenici glazbenog tima sudjelovali na probama, gdje su proučavali i uvježbavali „Pjesmu broja PI“. Teo Čokonaj (truba), Nika Šprem (klarinet), Dorian Kovačić (trombon) i Lucija Rajić (klavir) hrabro su uvježbali i na kraju na radionici prisutnima odsvirali „Pjesmu broja PI“. Partituru koju smo imali zajedno su proučili i dali prijedloge za izvedbu, imajući u vidu posebnosti instrumenata koje sviraju. Završnu izvedbu možete poslušati u videu.

Osim sviranjem, učenici su 13.03.2020. prisustvovali radionici Crome Music Lab-a koju je održala prof. Darija Kivač. Na radionici im je prezentirana aplikacija i mogućnosti aplikacije. Nakon što su se upoznali sa aplikacijom, dobili su zadatak da ju sami isprobaju i postanu kreativni. Uz pomoć Song Maker-a mogli su napraviti svoju pjesmu za koju nije nužno poznavanje nota. Igrali su se i sa Ritmom, Spektogramom i programom Kadinsky. Radionica je bila zanimljiva da su se svi na kraju zadržali dulje od predviđenog i uživali u kreativnom izražavanju. Neke radove možete poslušati na linkovima.

Darija Kivač, prof.

Komentari