Od koronavirusa, koji je prerastao u pandemiju, trenutačno su u Hrvatskoj oboljele 32 osobe, od kojih ni jedna nije u našoj županiji. Usprkos tomu, i kod nas je, kao i u ostalim županijama, preventivno prekinuta nastava u svim školama i vrtićima. Zanimalo nas je što o tome kažu učenici naše škole. Evo što su rekli:

“Mislim da bismo koronavirus trebali ozbiljno shvatiti jer to je ipak nova bolest za koju još uvijek nema lijeka. Ne bismo trebali paničariti i masovno kupovati zalihe kao da je smak svijeta, ali ipak bismo trebali shvatiti da virus nije  bezopasan. Što se tiče mjera opreza, trebali bismo ih čim bolje proučiti i držati ih se.”

“Mislim da je koronavirus prenapuhan u medijima i da nije tako strašno kako se čini. A što se tiče mjera opreza, mislim da je bolje nešto poduzeti nego zažaliti poslije.”

“Vidimo da su police prazne, namirnica nedostaje, ljudi su u karantenama, a svejedno će kad-tad morati izaći i mogu se zaraziti na bilo koji način. Virtualna nastava zapravo je dobar način da se i  mi i profesori malo više naučimo koristiti internetom i tehnologijom jer možda baš za nekoliko godina upravo takav sustav bude općenito uveden.”

“Slažem se sa zatvaranjem škola jer mislim da je zdravlje bitnije od propuštene nastave. A što se tiče virtualne nastave, nisam sigurna koliko će to funkcionirati jer će se vjerojatno rušiti cijeli sustav zbog preopterećenja. Ali bolje je i takva nastava nego nikakva, dobro je da nam profesori šalju zadatke i materijale da bar nešto radimo.”

“Mislim da cijeli svijet malo drami oko korone jer se od vremena nastanka nije toliko proširila po cijelom svijetu i nema toliko smrtnih slučajeva koliko je bilo od ebole i sarsa. Mislim da ljudi pretjeruju jer kupuju zalihe kao da je apokalipsa jer nije tako strašna situacija. Mislim da online nastava neće biti previse efikasna jer nam profesori ne budu mogli pojasniti nedoumice koje imamo.”

“Smatram da je malo prevelika strka i panika oko virusa u medijima. Mislim da se neki predmeti ne mogu kvalitetno obraditi na takav način jer nemaju svi učenici jednake sposobnosti za predmete kao što su npr. matematika i fizika.”

“Smatram da mediji to previše napuhavaju i dižu strah. Za tu online školu smatram da je glupost jer nema korone u Koprivnici i ne razumijem zašto sad ne idemo u školu.”

“Iskreno mislim da naša škola, a time i osoblje naše škole nije spremno za takav oblik nastave. To ne može tako naglo profunkcionirati. Što će obitelji koje imaju doma samo jedan laptop ili računalo, a svi pohađaju više razrede? Mislim da će biti više lošeg negoli dobrog.”

Sve u svemu, mišljenja su podijeljena. Za sve informacije o koronavirusu preporučujemo da pratite povjerljive izvore, a u vezi nastave pratite mrežnu stranicu škole. Uglavnom, pazite se i perite ruke. 😊

Ivana Kolarić i Blanka Bunić, 3.e

 

Ukoliko i ti imaš komentar i želiš da ga ovdje dodamo, slobodno ga pošalji na franzine.gfg@gmail.com.

Komentari