Državno ekipno prvenstvo u badmintonu održano je od 2. do 4. ožujka u prekrasnoj dvorani Krešimira Ćosića u Zadru. Na prvenstvu su sudjelovale naša muška i ženska ekipa.
Karlo Hlevnjak, Fran Maletić, Luka Kovač i Andrija Njerš časno su branili boje naše škole. Dečki su ispali od ekipe Pule koja je kasnije na Prvenstvu osvojila drugo mjesto.
Djevojke Tamara Gašparić, Irma Wolf, Anja Matovina i Nika Matovina bile su jedna od najjačih ekipa na prvenstvu no ždrijeb im je u grupi dodijelio ekipu Osmica, Osme gimnazije iz Zagreba koja je kasnije osvojila Prvenstvo. Želimo vjerovati da je ovakav ždrijeb slučajnost.
Naše djevojke dobro su poznavale protivnice i znale što ih čeka. Nika i Anja krenule su izvrsno. Anja je vrlo brzo pobijedila svoju protivnicu, a Nika je istovremeno vodila u svom meču. Situacija je izgledala sjajno. Nažalost, netom preboljena gripa na Niki je ostavila traga pa u drugm djelu meča ostaje bez snage i tako djevojke ostaju bez borbe za medalje.
Ovaj puta učili smo biti veliki u porazu, a nagodinu, tko zna.

Komentari