Još je jedna u nizu radionica marljive grupe gimnazijalaca uključenih u projekt Volontiraj i recikliraj odrađena je 17. veljače. Ovaj puta su, malo za promjenu, nas posjetila djeca iz Dječjeg vrtića „Tratinčica“, i to skupina Jagodice. Naši su učenici prvo otišli u njihov vrtić i uz pratnju njihovih teta svaki je učenik s jednim ili dvoje vrtićaraca pješice išao prema Gimnaziji. Došavši do škole, bio je red da se malo odmorimo i počastimo, pa smo to i učinili, a nakon toga uslijedio je i rad: gimnazijalci su zajedno s djecom i njihovim tetama izrezivali listove raznih vrsta drveća iz prethodno recikliranog i u zeleno obojanog papira. Sve smo to napravili kako bi djeca za maškare mogla biti šumski ljudi. Time se zaokružila cijela priča koju su naši učenici odradili s djecom u koju ulazi i boravak u šumi kao i recikliranje papira.

Ivana Kolarić, 3.e

 

Komentari