Igranje rukometa i promoviranje njemačkoga jezika kao stranog jezika

 

U četvrtak i petak, 30. i 31.  siječnja, učenici Gimnazije „Fran Galović“ sudjelovali su na međunarodnom turniru u Zaprešiću. Hrvatsku ekipu predstavljali su učenici sastavljeni iz dvije Zagrebačke gimnazije, gimnazije Zaprešić i naše škole. Na turniru su sudjelovale ekipe iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Njemačke i Mađarske . Hrvatska ekipa zabilježila je četiri pobjede te osvojila prvo mjesto. Našu školu predstavljali su Fran Friščić, Dino Milošević i Jan Sinković pod vodstvom profesora Filipa Šalamona. Osim osvajanja prvog mjesta naš učenik Fran Friščić proglašen je najboljim lijevim krilom prvenstva. Pokrovitelj projekta je Goethe-Institut iz Zagreba s kojim naša škola već niz godina iznimno uspješno surađuje.

Filip Šalamon

Komentari