Danas, 29. siječnja 2020. godine u posjet naše škole došli su učenici 4.,6., i 7. razreda Osnovne škole Gola u pratnji Kristine Bukvić (učiteljice biologije i kemije), Biserke Sabolićek (učiteljice razredne nastave) i Nenada Solića (učitelja matematike i fizike) te asistentice u nastavi Nikoline Mehkek. Posjetili su nas kako bi im naši učenici, uključeni u projekt „Volontiraj i recikliraj“, koje vode profesorice Mišela Lokotar i Željka Perošić, prenijeli znanje o recikliranju papira kao što su to učinili 17. siječnja kada su u dječjem vrtiću „Tratinčica“ reciklirali s djecom iz skupine Jagodice te od starih plakata napravili iskaznice s imenom svakog djeteta kako bi ih mogli nositi. Tog dana su djeca naučila korake koji su potrebni kako bi se stari papir pretvorio u novi (trganje papira na sitne komadiće, potapanje papira u vodi, stavljanje potopljenog papira u blender u koji se dodaje i brašno, stavljanje dobivene smjese na mrežicu, upijanje viška vode krpom i stavljanje papira koji je na mrežici na sušenje), kao što su to i danas učenici Oš Gola naučili od naših gimnazijalaca Anje Krapinec, Tamare Sinjerec, Dore Orošić, Lucije Rimac, Ivane Kolarić iz 3.e i Nine Hudić i Gabrijele Cvitić iz 3.c razreda, a sve je to fotografirala Anja Jukić iz 3.e. Nakon obavljenog posla, gimnazijalke su provele učenike kroz našu školu. Za kraj smo uz kekse i jabuke svi zajedno razgovarali o recikliranju papira. Sljedeća postaja za naše učenike je odlazak s gotovim, odnosnom osušenim papirima koji su se danas izradili u Osnovnu školu Gola. Sve u svemu bilo je to još jedno lijepo iskustvo i nadamo se nastavku suradnje.

Komentari