U četvrtak 9. siječnja Sara Glavinić održala nam je predavanje o studiranju u inozemstvu. Sara je bivša učenica Gimnazije “Fran Galović”. Tijekom gimnazijskog školovanja bila je jako aktivna i puno je pridonijela radu geografske grupe. Nakon završene jezične gimnazije, odlučila je studirati društvene znanosti u Danskoj. Uz zanimljive priče i slike opisala nam je svoj život u Danskoj. Govorila nam je o obitelji kod koje stanuje, o bratstvu čiji je član, zabavama koje priređuju te novim prijateljima koje je upoznala. Također, govorila nam je o danskoj klimi, kulturi, obrazovanju  i ljudima. Svojim pričama i iskustvima potaknula nas je na razmišljanje, a možda se netko i sam odluči na vlastitu avanturu u inozemstvu.

Ivan Slobođanac, 2. d

.