Da nastava može biti zanimljiva i drugačija, uvjerili su se učenici 1.e razreda na satu Glazbene umjetnosti. Njihov razredni kolega Dorian Kovačić na sat je donio trombon koji svira već dugo godina školujući se paralelno i u Umjetničkoj školi „Fortunat Pintarić“ u Koprivnici.

Budući da se u sklopu gradiva obrađuju instrumenti, učenici su mogli neposredno čuti, doživjeti i upoznati se sa različitim mogućnostima sviranja i dobivanja tona na trombonu. Dorian je kolegama ukratko opisao instrument, njegove dijelove, način dobivanja tona kao i razne interpretacije mogućnosti instrumenta. Sve navedeno Dorian je prezentirao u razredu odsviravši dvije skladbe koje je sam odabrao. Svojim talentom ostavio je izvrstan dojam na svoje kolege, približio im glazbu na drugačiji način, upoznao ih s novim instrumentom i predstavio se u jednom novom svjetlu.

Zahvaljujemo Dorianu, želimo mu još puno lijepih trenutaka uz glazbu i nadamo se da ćemo ga opet čuti s divnim zvucima trombona.

Darija Kivač, prof.

 

Cijelu skladbu poslušajte i pogledajte ovdje:

Komentari