U subotu, 14. prosinca 2019. g.,  pod stručnim vodstvom profesora Miroslava Samardžića i Krešimira Biršića 43 učenika Gimnazije  „Fran Galović“  posjetilo je Beč, glavni grad Austrije.

Iako smo u autobus ušli s kišobranima, s prvim sunčevim zrakama ugledali smo iznad Beča prekrasno vedro nebo. Tek što smo izašli iz autobusa,  učenike je dočekao govor o velikom vojskovođi Eugenu Savojskom ispred njegova  dvorca Belvederea. Šetnjom vrtovima dvorca Belvederea, poznatim bečkim Ringom  te pokraj najpoznatije austrijske Opere,  došli smo  u Kartnerstrasse, najpoznatiju bečku ulicu  koja nas je dovela do najljepše građevine u  centru Beča, katedrale svetog Stjepana. Nakon razgledavanja unutrašnjosti katedrale, nastavili smo šetnju prema Carskoj palači, Gradskoj vijećnici i zgradi Parlamenta. Glavno odredište bio nam je Prirodoslovni muzej koji nas nije ostavio ravnodušnima te smo sljedeća dva sata proveli u razgledavanju jednog od najljepših bečkih muzeja i njegovih eksponata. Nakon što su  pet sati razgledavali  Beč i muzej, učenici su dobili zasluženi popodnevni odmor. Prije polaska kući još smo bacili zadnji pogled prema ljetnoj rezidenciji Habsburgovaca, dvorcu Schönbrunnu. Vrlo edukativan izlet s elementima religiozno-biološke dimenzije začinjen je dobrom  korelacijom s predmetom Tjelesne i zdravstvene kulture i kvalitetnim radom na mišićima.

 

Komentari