U srijedu, 4. prosinca 2019., učenici Medijske kulture u pratnji prof. Saše Kresojevića, nastavnika Medijske kulture, prisustvovali su predavanju po imenu “U ime Jagode, Čokolade i Duha Svetoga”, koje je održala koprivničanka i bivša gimnazijalka Karla Lulić. Karla Lulić je redateljica svjetskoga glasa, a njen je film “U ime Jagode, Čokolade i Duha Svetoga” proglašen najboljim kratkometražnim filmom u New Yorku u proljeće 2019. godine. Učenicima je pričala o svojemu životu te im objasnila kako izgleda proces izrade filma. Učenici su mogli dobiti jasan uvid u posao svih osoba koje sudjeluju u procesu pretvaranja ideje u film, a ponajviše iz perspektive producenta i redatelja, što su i njezina glavna zanimanja. Također je dokazala učenicima kako ne postoji krivi put u životu, nego ih svaka odluka vodi na njihov put. Predavačica je dala priliku i učenicima da iznesu svoje mišljenje te da joj postavljaju pitanja, na koja je ona uspješno dala odgovore. Samo predavanje bilo je vrlo poučno i zanimljivo te su učenici iskazali veliko zadovoljstvo i želju da slušaju još sličnih predavanja. Zahvaljujemo predavačici Karli na dolasku i radujemo se budućemu susretu.

Mia Sremec, 1.d

Komentari