U subotu, 2. studenog 2019. godine, u sklopu zatvaranja Drava Art Biennala 2019. održana je radionica pod nazivom „Mesožderka u stupici!“ Radionicu botaničke ilustracije održao je jedan od najmlađih sudionika ovogodišnjeg DAB-a, umjetnik Matej Nišević u suradnji s Dubravkom Sandev, biologinjom i stručnom suradnicom u Botaničkom vrtu u Zagrebu.

U radionici su sudjelovali naši učenici koji su na samom početku upoznati s projektom Drava Art Biennale te izložbom DAB ’19. dok im je autor predstavio vlastiti izloženi rad.

Učenici su dobili informacije o raznim vrstama i posebnostima mesožderki, a njihove karakteristike i način lova prezentirani su i u kratkome dokumentarnom filmu. Zatim su učenici njihovo „ponašanje“ promotrili pod mikroskopom, a na kraju su obličje mesožderki pretočili u zanimljive botaničke crteže.

Komentari