U ponedjeljak 4. studenog 2019. godine u prostoru Multimedije održana je radionica boala koju je vodio kazališni i filmski redatelj Mario Kovač. Radionica je trajala od 10 do 13 sati, a u njoj je sudjelovalo osam učenika iz naše gimnazije. Radili smo razne kazališne vježbe koje pomažu u koncentraciji,  kretanju na sceni te iznošenju raznih stupnjeva emocija. Sudjelovali su učenici koji već imaju neka glumačka iskustva, ali snašli bi se i oni koji se nikada nisu susreli s glumom jer je radionica namijenjena svima koji žele isprobati kako funkcionira kazalište. Suočili smo se i s improvizacijama u kojima smo koristili svoju maštu i pokazali snalaženje na sceni. Radionica je bila vrlo zanimljiva, a vježbe zabavne i korisne, radeći ih svi smo mogli naučiti nešto novo.

Ivana Radić, 4. e

Komentari