Učenici Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica Maja Blažok, Ivan Buhić, Dunja Galinec, Tereza Kokša, Ivan Slobođanac i Maja Špoljar te profesorice  Ana Marija Martan i Martina Grgac  boravili su od 7. do 11. listopada u gradu Wodzisław Śląski u Poljskoj. U tjednu mobilnosti nazvanom Crossing borders, crossing cultures – European cultural heritage u sklopu Erasmus+ projekta LORESU „Let’s talk about local and regional subjects at school“ učenici su u poljskoj školi predstavili prirodnu i kulturnu baštinu Koprivnice i Podravine, govorili o poziciji i ulozi Republike Hrvatske u Europskoj uniji te podijelili tijekom aktivnosti „internacionalnog piknika“ tradicionalne podravske prehrambene proizvode. Zajedničkim radom istraživali su i učili o prirodnoj i kulturnoj baštini Šleske, usavršavajući izvan učionice svoje vještine i znanje stečeno u školi. Profesorice su govorile o školskom sustavu RH te razmijenile primjere dobre prakse s kolegicama i kolegama iz ostalih škola partnera iz La Spezie, s Madeire i Fuerteventure, s posebnim naglaskom na provođenje međunarodnih projekata i njihovo uvrštavanje u školski kurikulum.  Uz aktivnosti, izlaganja i radionice u školi, sudionici su posjetili  memorijalni centar Auschwitz te gradove Katowice, Krakow, Karvinu i Cziesyn. Kako je razmjena učenika održana u vrijeme obilježavanja europskih Erasmus dana (10.-12. listopada), gimnazijski tim ih je proslavio u aktivnom internacionalnom okruženju.

Martina Grgac