Drveće proizvodi kisik. Drveće proizvodi hranu. Drveće je dom mnogim vrstama. Iz drveća dobivamo lijekove. Drveće nam daje sjenu i štiti nas. Drvo je energija. Drveće smanjuje onečišćenje. Drveće smanjuje eroziju tla. Drveće hrani tlo. Drveće je bitno za naše zdravlje!!!

Dragi učenici, profesori, djelatnici i prijatelji škole pozivamo Vas da se uključite u projekt sadnje drveća “Gimnazijsko drvo”.

Cilj je je planski posaditi što više stabala te ih mapirati na karti sa podacima o sadnji (tko je posadio, kada, GPS koordinate, fotografija) kako bi imali trajni podsjetnik na gimnazijsko razdoblje života.

Drvo se sadi samo uz dozvolu vlasnika prostora u kojem se sadi.

Drvo kasnije možete zalijevati, brinuti o njemu, sjesti u njegovu hladovinu, …

Prve aktivnosti su krenule sa sadnjom razrednog drveća sportskih razreda na Šoderici, u rujnu 2019.

Iduća aktivnost će biti uključivanje u akciju “Zasadi drvo, ne budi panj”.

Pozivamo Vas da se odlučite na sadnju prilikom odlaska na terensku/izvanučioničku nastavu, prilikom dolaska gostiju posadite drvo prijateljstva i sl.

Za sve detalje i potrebitu pomoć obratite se Zoranu Pintariću, prof. geografije i povijesti.