PIše: Marina Njerš, prof.

I ove se godine u našoj školi održalo međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica. Od natjecanja 21. ožujka do konačnih rezultata proteklo je izvjesno vrijeme, no sad znamo da su među 10 posto najboljih u Hrvatskoj i naši učenici: Marin Petričević, Klara Šerbetar, Iva Šimek (svi 1. d), Loris Lončarić (3. d), Danko Delimar i Stjepan Đelekovčan (2. d). Mentorice su im profesorice Bojana Habek i Marina Furkes.

Koliko je to velik uspjeh, govori podatak da je ove godine natjecanje provedeno u 610 osnovnih i 102 srednje škole, a ukupno se natjecalo 45420 učenika u Hrvatskoj. Iste su zadatke rješavali i učenici u Albaniji, Argentini, Armeniji, Austriji, Azerbajdžanu, Belgiji, Bjelorusiji, Boliviji, Bosni i Hercegovini, Brazilu, Bugarskoj, Cipru, Češkoj, Čileu, Danskoj, Dominikanskoj Republici, Ekvadoru, Estoniji, Etiopiji, Filipinima, Finskoj, Francuskoj, Gani, Grčkoj, Hondurasu, Indoneziji, Iraku, Iranu, Irskoj, Italiji, Izraelu, Jamajki, Južnoj Koreji, Kanadi, Kazahstanu, Kirgistanu, Kolumbiji, Kosovu, Kostariki, Latviji, Litvi, Mađarskoj, Makedoniji, Maleziji, Meksiku, Moldaviji, Mongoliji, Mozambiku, Myanmaru, Nigeriji, Nizozemskoj, Njemačkoj, Norveškoj, Pakistanu, Panami, Paragvaju, Peruu, Poljskoj, Portoriku, Portugalu, Rumunjskoj, Rusiji, Saudijskoj Arabiji, Singapuru, Sjedinjenim Američkim Državama, Slovačkoj, Sloveniji, Srbiji, Španjolskoj, Švedskoj, Švicarskoj, Tadžikistanu, Tanzaniji, Tunisu, Turskoj, Ukrajini, Urugvaju, Uzbekistanu, Velikoj Britaniji, Venezueli i Vijetnamu.

Komentari